Кафедра української лінгвістики і методики навчання

Факультет української та іноземної філології > Кафедри > Кафедра української лінгвістики і методики навчання
Кафедра української лінгвістики

Кафедра української лінгвістики і методики навчання ‒ структурний підрозділ Університету Григорія Сковороди в Переяславі ‒ забезпечує навчальну, наукову, методичну та організаційну підготовку здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Середня освіта (Українська мова та література)» галузі знань 01 Освіта/Педагогіка першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти (та за іншими ОП УГСП), здійснює діяльність з опертям на Закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Колектив кафедри ‒ д. пед. н., професор, завідувач Кулик О.Д., д. філол. н., проф. Левченко Т. М., канд. пед. н., професор Потапенко О. І.; канд. пед. н., доц. Юрійчук Н. Д.; канд. філол. н., доц. Довбня Л. Е., канд. філол. н., доц. Товкайло Т. І, канд. філол. н., доц. Кардаш Л. В; канд. філол. н., доц. Чубань Т.В., канд. філол. н., доц. Шинкар Т. С., викладач Савенко Л.П. ‒ науково-педагогічні працівники, які на високому рівні здійснюють фахову діяльність, здатні результативно розв’язувати типові й нетипові завдання, що виникають у реальних ситуаціях науково-педагогічної діяльності, з використанням професійних знань, життєвого досвіду, системи цінностей, сформованих внутрішніх мотивацій, поглядів, переконань та настанов.

Кафедра працює над ініціативною науково-дослідною темою «Актуальні проблеми української мови, лінгводидактики та інноваційні технології навчання у ЗВО» (0121U111022), здійснює науковий пошук у напрямі теоретико-прикладних досліджень української мови в лінгвістичному, комунікативному, когнітивному, психолінгвістичному, соціолінгвістичному, гендерному, етнолінгвістичному, лінгвокультурологічному, лінгвостилістичному, лінгвомедійному та інших аспектах; теорії та методики навчання української мови ‒ науковий пошук інноваційних (з опертям на традиційні) підходів, принципів, методів, прийомів, засобів навчання, використання їх в освітньому процесі ЗЗСО та ЗВО під час навчання здобувачів освіти української мови.

Кафедра забезпечує викладання обов’язкових і вибіркових дисциплін «Вступ до мовознавства», «Вступ до історичного вивчення української мови», «Практикум із української мови», «Сучасна українська літературна мова», «Методика навчання української мови в ЗЗСО», «Культура української мови», «Ділова українська мова», «Теорія і практика редагування», «Основи теорії мовної комунікації», «Лінгвокультурологія», «Загальне мовознавство», «Актуальні питання української лінгводидактики», «Методологія та організація фахових досліджень і академічна доброчесність» й ін.

Науково-педагогічні працівники беруть активну участь у міжнародному академічному дискурсі: презентують результати досліджень у виданнях, що входять на наукометричних баз Scopus, WoS; закордонних періодичних наукових виданнях; монографіях, опублікованих у видавництвах країн-членів ОЕСР; міжнародних стажуваннях; входять до редколегій іноземних рецензованих наукових видань й ін.; національному академічному дискурсі: атестують наукові кадри як офіційні рецензенти/опоненти, входять до редколегій фахових видань України, долучені до проєктів, майстер-класів, тренінгів, вебінарів, публікують результати досліджень у фахових виданнях України категорії Б й ін.

Професори кафедри входять до складу експертних рад як експерти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, комісії МОН з проведення експертизи грифування навчальної літератури та навчальних програм, прийняття рішень щодо рекомендацій для використання їх в освітньому процесі, колегії Національної комісії зі стандартів державної мови, є членами постійних та разових спеціалізованих вчених рад Університету Григорія Сковороди в Переяславі та інших ЗВО України.

На сьогодні кафедра вже має потужний кадровий потенціал та науково-методичну базу для підготовки майбутніх висококваліфікованих учителів української мови і літератури, однак розвивається й далі, щоб бути конкурентоспроможною, ефективною, здатною забезпечити здобувачам здобуття якісної, сучасної вищої освіти за сп. 014 Середня освіта (Українська мова і література).

КЕРІВНИЦТВО

Фото 2023_Кулик О.Д

Кулик Олена Дмитрівна

доктор педагогічних наук, професор

Завідувач кафедри української лінгвістики і методики навчання

Особистий профіль »

ЗАСТУПНИКИ

Фото_Шинкар Т.С.

Шинкар
Тетяна Сергіївна

кандидат філологічних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з науково-дослідної роботи

Особистий профіль »

Фото Юрійчук Н.Д.

Юрійчук Наталія Дмитрівна 

кандидат педагогічних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з міжнародної діяльності та профорієнтаційної роботи

Особистий профіль »

Кардаш Л.В.

Кардаш Лариса Василівна

кандидат філологічних наук, доцент

Заступник завідувача кафедри з навчально-методичної та виробничої діяльності

Особистий профіль »

СКЛАД

Савенко Л.П.

Савенко Людмила Петрівна

викладач

Особистий профіль »

Довбня Л.Е.

Довбня
Л
юдмила Еммануїлівна

кандидат філологічних наук, доцент

Особистий профіль »

Левченко Т.М.

Левченко Тетяна Миколаївна

доктор філологічних наук, доцент

Особистий профіль »

Товкайло Т.І.

Товкайло Тамара Іванівна

кандидат філологічних наук, доцент

Особистий профіль »

Потапенко О.І.

 Потапенко Олександр Іванович

кандидат педагогічних наук, професор

Особистий профіль »

 

Чубань Т.В.

Чубань Тетяна Василівна

кандидат філологічних наук, доцент

Особистий профіль »

СТАРШИЙ ЛАБОРАНТ

Македон Л.В.

Македон Лариса Вікторівна

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30.

+38 (04567) 7-19-99

 kafedra-ulmn@ukr.net