Учасники наукового проєкту «Художня версія живої історії: письменники на війні», мета якого – літературознавча інтерпретація художніх текстів авторів-учасників бойових дій, парамедиків, волонтерів московсько-української війни 2014-… рр. та моделювання їх прочитання в середній і вищій школі (керівник проєкту – Ганна Токмань, д. пед.н., к. філол. н., професор Університету Григорія Сковороди в Переяславі), представляють відео виступів у рамках I Всеукраїнської науково-практичної конференції «Корпанюківські читання. Українська література в діалозі з історією і світом», яка відбулася 5 березня 2025 у Переяславі.
Переглянути відеопроєкт можна тут:
(для перемикання усіх відео скористайтесь навігацією бічної панелі)
У фокусі відеопроєкту – творчість сучасних українських авторів, які пройшли крізь війну не тільки як очевидці, а й як безпосередні учасники бойових дій. Серед них – Володимир Вакуленко, Борис Гуменюк, Олекса Бик, Дмитро Коцюбайло «ДаВінчі», Олександр Михед, Вікторія Амеліна, Гліб Бабіч, Артем Чех, Дмитро Лазуткін, Артур Дронь, Максим Кривцов, Ілля Чернілевський та інші. Їхні тексти – це свідчення, емоційна документація й художня рефлексія досвіду, який змінив країну і світобачення цілого покоління. Гірко, що частини митців вже немає серед нас…
Запрошуємо до перегляду й обговорення. Зауважимо, що свої враження та міркування можна надсилати на її електронну скриньку: hanna_tokman@ukr.net
Також відомо, що підсумком проєкту стане збірник наукових і методичних праць «Художня версія живої історії: письменники на війні», який стане у пригоді викладачам, учителям і всім, хто працює з сучасною українською літературою. Неодмінно розповімо вам за фактом того, коли він побачить світ.
Пресцентр факультету української та іноземної філології