Факультет української та іноземної філології > Анонси кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання > Наукова школа Ганни Токмань «Екзистенціально-діалогічне прочитання художнього тексту» розпочинає проєкт «Художня версія живої історії: письменники на війні»: як долучитися

Наукова школа «Екзистенціально-діалогічне прочитання художнього тексту» розпочинає проєкт «Художня версія живої історії: письменники на війні». Про це розповідає пресцентр кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Повідомляється, що керівником проєкту є доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, професор, учитель-методист, професор кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ганна Токмань.

Заявки на участь у проєкті, у яких потрібно назвавши ім’я воїна-письменника, про якого хочете написати, приймаються на електронну скриньку hanna_tokman@ukr.net.

Мета проєкту – літературознавча інтерпретація художніх текстів авторів-учасників бойових дій, парамедиків, капеланів, волонтерів московсько-української війни 1914-… рр. та моделювання їх прочитання в середній школі.

Об’єкт дослідження: художні, есеїстичні, публіцистичні твори, написані військовими.

Предмет дослідження: художній хронотоп війни, екзистенціальна проблематика людини на війні, діалог з історією.

Напрями: філологічний, педагогічний.

Очікувані результати: доповіді науковців та вчителів на науково-практичних конференціях; вихід у світ збірника наукових праць «Художня версія живої історії: письменники на війні».

«Просимо долучитися науковців, учителів, аспірантів в Україні і за її межами. Наша увага до чесного художнього слова митців-воїнів потрібна живим і мертвим: ушануймо пам’ять митців слова, полеглих за волю України, наснажуймо тих, хто воює. Сучасна українська література, створена між боями, – це феномен мистецтва й історії», – закликає Ганна Леонідівна.

Пресцентр кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання

Недавні записи