Факультет української та іноземної філології > Новини кафедри української лінгвістики та методики навчання > Професорка Олена Кулик взяла участь у Festival of Future, який відбувся у Liverpool Hope University

З 2 по 4 грудня 2024 року керівництво та науково-педагогічні працівники Університету Григорія Сковороди в Переяславі взяли участь у «Festival of Future», який відбувся у Liverpool Hope University (Велика Британія). Серед них й завідувач кафедри української  лінгвістики і методики навчання факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олена Кулик.

Повідомляється, що програма заходів передбачала воркшопи «Що важливо для дітей?» (What matters to children?), «Значення миру в часи конфлікту» (The meaning of peace in Times of Conflict), Студентську виставку (Student exhibition), «Фокус на Україні» (Focus on the Ukraine), «Інтернаціоналізація для майбутнього у двох словах» (Internationalisation for the futures in a nutshell).

Воркшоп розпочався зі вступного слова лорд-мера Ліверпуля Клера Річарда Кемпа, який наголосив на важливості підтримки української громади у Великій Британії, особливо в умовах викликів, спричинених війною в Україні, підкреслив багатство української культури та значущість її збереження, висловивши глибоку повагу до стійкості українців.

У вівторок, 3 грудня 2024 року доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української  лінгвістики і методики навчання факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олена Кулик долучилася до воркшопу «Фокус на Україні» (Focus on the Ukraine), який ініціював доктор філософії (PhD), старший викладач кафедри богослов’я Ліверпульського університету Хоуп (Великобританія) Тарас Хомич.

У своїй доповіді Олена Дмитрівна розповіла про важливість співпраці в галузі освіти і науки, закцентувавши особливу увагу на роботі з інтернаціоналізації освітнього процесу, розвитку міжкультурної комунікації та підтримці українських студентів у складних соціальних умовах.

Представники Міністерства внутрішніх справ Великої Британії (NCET) Лі Міллеа, керівник національного напряму взаємодії з громадами – Європа, та керівник NCET – Північно-Західний регіон Карлі Адель Ґріффітс, презентували стратегічні ініціативи, спрямовані на підтримку українських громад у Великій Британії. Їхня доповідь зосереджувалася на зусиллях, спрямованих на інтеграцію, підтримку біженців та зміцнення взаємодії між громадськими організаціями й державними установами.

Представники Ліверпульського осередку Асоціації українців у Великій Британії (AUGB) фахівець з організації заходів та взаємодії Людмила Сергієнко, розповіла про діяльність Асоціації, яка відіграє ключову роль у збереженні української культури та традицій у діаспорі. Принагідно поділилася досвідом організації заходів для підтримки українців за кордоном, зокрема культурних, освітніх і благодійних ініціатив.

Натомість директорка Центру психологічної та пастирської підтримки «Resilience» Михайлина Кухарчук виступила з доповіддю про надання психологічної підтримки українцям, які переживають наслідки війни та розповіла про інноваційні підходи до реабілітації, методи роботи з травматичним досвідом та роль духовної підтримки у відновленні емоційної рівноваги.

Директорка Центру допомоги українцям Олена Максим поділилася інформацією про комплексну допомогу українським переселенцям у Великій Британії. Її виступ охоплював такі аспекти, як юридична підтримка, допомога у пошуку житла й роботи, а також освітні можливості для дітей і дорослих.

Ці презентації стали потужним інструментом для обміну досвідом, налагодження партнерських зв’язків і підтримки української спільноти в умовах глобальних викликів.

У рамках воркшопу «Фокус на Україні» особливу увагу учасників привернули майстер-класи та нетворкінгові активності, організовані Ліверпульським осередком Асоціації українців у Великій Британії (AUGB Liverpool).

Майстер-клас виготовлення української мотанки «Різдвяний ангел» проводила Людмила Алексієнко. Вона детально розповіла про історію мотанок як традиційних українських оберегів, їхню символіку та значення у святкових обрядах.

«Цей воркшоп став не лише творчим заняттям, але й глибоким зануренням у культуру та традиції України. Мотанки символізують захист і добробут, а різдвяні ангели – віру, надію та світло в домі», – зазначила Людмила Алексієнко.

Юліана Кольвада провела інтерактивний воркшоп «Українська мова та традиції» та представила основні елементи української культури, розповіла про особливості українських свят та обрядів, а також популяризувала українську мову серед учасників різного віку. Під час воркшопу учасники ознайомилися з ключовими українськими символами (калина, писанка, вишиванка, бандура, коровай й ін.) та привітаннями, отримали знання про традиції та звичаї. Майстер-клас був спрямований на зміцнення культурних зв’язків між українцями та представниками інших спільнот, а також на популяризацію багатого спадку української мови та культури.

На заході панувала тепла атмосфера, що надихнула учасників продовжувати вивчати та підтримувати українську культурну спадщину навіть за межами України.

Маємо щиру надію, що участь у Festival of Future стане черговим кроком до поглиблення співпраці між Liverpool Hope University та Університетом Григорія Сковороди в Переяславі. Спільні ініціативи, започатковані під час фестивалю, створюють міцне підґрунтя для майбутніх проєктів у галузі освіти, науки та культури. Віримо, що разом нам вдасться реалізувати нові захопливі ідеї, спрямовані на інтеграцію, розвиток міжкультурної комунікації та підтримку освітніх спільнот обох країн.

 

Пресцентр факультету української та іноземної філології