Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка в контексті української та світової культури (до 150-ліття від дня народження письменниці)»

Факультет української та іноземної філології > Новини факультету > Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка в контексті української та світової культури (до 150-ліття від дня народження письменниці)»

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі було проведено ряд тематичних заходів. Зокрема, 2-3 березня 2021 року на факультеті української та іноземної філології відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Леся Українка в контексті української та світової культури (до 150-ліття від дня народження письменниці)».

Захід розпочав кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Василь Дудар. Із вітальним словом виступили начальник відділу культури і туризму Переяславської міської Ради Анна Скляренко та доктор філологічних  наук, доцент, декан факультету української та іноземної філології Оксана Свириденко.

Після урочистого відкриття наукового форуму, учасники перейшли до пленарного засідання та безпосереднього обговорення проблем конференції. На пленарному засіданні виступили: член Національної спілки письменників України Олег Князенко, який розповів про націотвірні смисли псевдоніму Лесі Українки; доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Галина Мазоха, яка виступила з доповіддю «Роль літературно-естетичних поглядів в епістолярії Лесі Українки»; доктор педагогічних наук, професор кафедри української і зарубіжної літератури  та методики навчання Ганна Токмань, яка розповіла про роль паратексту Лесі Українки в циклі «Пленер» Івана Світличного; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Леонід Козубенко, який провів порівняльний аналіз концепції героя в поетичному доробку Лесі Українки та Ліни Костенко; кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Юлія Бродюк, яка дослідила роль пейзажу в драмі-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки; кандидат  педагогічних  наук, старший викладач кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Наталія Черниш, яка запропонувала нетрадиційні форми вивчення творчості Лесі Українки у закладах середньої освіти; кандидат філологічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Марія Пангелова, яка презентувала поезію Лесі Українки устами українських виконавців.

Потім учасники конференції роботу продовжили у секційних засіданнях: «Творчість Лесі Українки в контексті національної літератури», «Рецепція творчості Лесі Українки», «Мовна специфіка творів Лесі Українки», «Леся Українка та сучасний літературний процес», «Творчість Лесі Українки на тлі світового літературного процесу», «Вивчення творчості Лесі Українки в закладах середньої та вищої освіти».

Конференція пройшла на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як вчених, так і студентської молоді.

Підсумовуючи конференцію, організатори та учасники зазначили, що зустріч вийшла цікавою та продуктивною. Факультет української та іноземної філології щиро дякує всім учасникам за активну участь у роботі конференції і зичить натхнення на майбутні наукові звершення!

Прес-центр кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання