Міжнародна діяльність

Співпраця між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та науковою спілкою «Історична майстерня» (м. Мерзебург, ФРН) – це реалізація проєктів у рамках програми Meet Up (Німецько-українські зустрічі молоді). Грантодавці – Німецький федеральний фонд «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (ФРН), Міністерство закордонних справ Німеччини, Фонд Роберта Боша. Проєкти реалізуються за підтримки Переяславського відділення Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».

Міжнародна програма «Meet Up» («Німецько-українські зустрічі молоді») передбачає спільну реалізацію міжнародних проектів, спрямованих на збереження історичної пам’яті, вшанування жертв тоталітарних режимів, утвердження демократичних цінностей. У 2008-2024 роках українські студенти були постійними учасниками міжнародної акції «Камені Спотикання» (ідея належить німецькому скульптору Гюнтеру Демнігу), міжнародних «Тижнів Пам’яті» та міжнародних молодіжних тематичних таборів (Нідерланди, 2014 р.; Німеччина, 2012, 2014, 2015. 2016, 2018, 2019, 2020, 2022  рр.).

 

Співпраця між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Західночеським університетом у місті Плзень (Чеська Республіка) передбачає:

  • спільні наукові дослідження
  • академічні обміни
  • стажування викладачів

Угоду про співпрацю між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Західночеським університетом у місті Плзень (Чеська Республіка) було підписано у 2013 році. Підписання угоди стало поштовхом до організації та проведення спільних наукових досліджень у галузях педагогіки та філології.

Згідно з підписаною угодою студенти обох університетів отримали можливість протягом періоду навчання на бакалавраті чи в магістратурі впродовж одного семестру здобувати фах у стінах закордонного навчального закладу-партнера з отриманням відповідного сертифікату. За 2013-2024 роки випробувати себе  в іншій системі організації вищої освіти змогли понад 150 українських студентів, які навчаються за освітньо-професійними та освітньо-науковими програмами. Співпраця з зарубіжними університетами та установами-партнерами є важливим кроком у контексті імплементації Закону України «Про вищу освіту» та в процесі створення належних умов для інтернаціоналізації навчального закладу.

Співпраця між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі  та Університетом Магдебург-Стендаль (ФРН):

  • спільні наукові дослідження
  • реалізація гуманітарних проєктів
  • академічні обміни
  • стажування викладачів

Співпраця між університетами була започаткована у 2011 році і надала можливість викладачам, аспірантам і студентам долучитися до інтеграційних процесів у сфері освіти – брати участь у різноманітних міжнародних дослідницьких та освітніх програмах. Основною метою таких програм є підвищення якості освіти, розвиток міжкультурного обміну, підготовка майбутніх кваліфікованих спеціалістів.

Взаємодія між університетами створює належні умови для забезпечення академічної мобільності викладачів та студентів. За період співпраці між університетами у двосторонніх академічних обмінах взяло участь понад 20 науковців та понад 170 студентів, 10 викладачів пройшли наукове стажування. У 2015 році було досягнуто домовленості про посеместрове навчання українських студентів в Університеті Магдебург-Стендаль з отриманням відповідного сертифікату та з дотриманням механізму перезарахування отриманих кредитів на основі Європейської кредитно-трансферної системи. У 2016-2024 роках двадцять українських студентів отримали такі сертифікати.

Участь у програмах академічної мобільності дає студентам можливість отримати якісну європейську освіту, відчути себе повноцінним громадянином Європи. Перед студентом-філологом участь у подібних академічних обмінах відкриває унікальну можливість пройти мовну практику у країні, мова якої вивчається, безпосередньо ознайомитися з європейською культурою та традиціями.

Результатом міжнародної взаємодії між університетами стала спільна реалізація дослідницьких проєктів, які мають соцільно-гуманітарний характер. Усі проекти фінансує DAAD (Німецька академічна служба обміну). Результати спільних україно-німецьких досліджень представлені у наукових працях та у матеріалах міжнародних пересувних виставок.