Наукові здобутки професорсько-викладацького складу кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання зосереджені на розробці науково-дослідної загально-кафедральної теми «Особливості та закономірності розвитку української і зарубіжної літератури та методики їх навчання». Державний реєстраційний номер: 0121U111062 (Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Тютюнник О.М.). За результатами дослідження видаються наукові статті, навчальні посібники, монографії. Викладачі кафедри є активними учасниками наукових семінарів, тренінгів, вебінарів, конференцій всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Кафедрою щорічно проводиться низка наукових заходів всеукраїнського та міжнародного рівнів, зокрема, І Міжнародна науково-практична конференція «Микола Корпанюк – науковець-медієвіст, педагог, громадський діяч» 01 – 02 березня 2023 року, участь у яких беруть провідні вчені, фахівці в галузі літературознавства та методики викладання літератури, викладачі ЗВО, співробітники наукових та науково-дослідних організацій, а також представники громадських організацій не лише України, а й країн Європи. Кожна конференція супроводжується збірниками наукових праць. Також на кафедрі проводиться активна наукова робота зі студентами. У жовтні 2021 р. проведено І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; у листопаді відбувалася підготовка студентів до І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з української літератури та методики її викладання; у січні 2021 р. на ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який проходив у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова було направлено роботу студентки групи УМ-2нм факультету української та іноземної філології Подзізей Оксани на тему: «Художня майстерність Всеволода Нестайка як автора пригодницької прози для дітей» (науковий керівник – професор Токмань Г.Л.).
У листопаді 2022 р. було проведено І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, переможцями якого визначено – Савчук Вікторія – науковий керівник доцент Козубенко Л.М., Кириленко Дарина – науковий керівник доцент Черниш Н.В., Сирай Віталій – науковий керівник доцент Бродюк Ю.М. Ці студенти рекомендовані до участі у ІІ турі Конкурсу.
У грудні фіналістками Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських і дослідницьких креативних робіт імені Віталія Кейса стали Борисова Поліна з науковою роботою «Художній світ історичних хронік В.Шекспіра «Генріх VI» і «Ричард ІІІ»» – науковий керівник – професор Мазоха Г.С.; Караван Марія з науковою роботою «Шекспірівське питання та його витоки крізь призму авторської категорії – науковий керівник доцент Пангелова М.Б.
У лютому 2022 р. на ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який проходив у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова було направлено роботу студентки групи У-41 факультету української та іноземної філології Савчук Вікторії на тему: «Концепція ліричного героя в збірці Івана Франка «Зів’яле листя» (науковий керівник – доцент Козубенко Л.М.).
25 жовтня 2022 р. були проведені студентські наукові конференції «Сучасне прочитання української та зарубіжної класичної літератури» та «Актуальні проблеми української та зарубіжної літератури ХХ – ХХІ століть».