Факультет української та іноземної філології > Новини кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання > Здобувачка факультету переклала на українську хіт Еда Ширана. «Фотографія» принесла їй успіх на конкурсі переглядів.

Кафедра іноземної філології, перекладу та методики навчання факультету української та іноземної філології продовжує розповідати про творчі досягнення своїх здобувачів – яскравих, активних, цілеспрямованих студентів, здобутками яких не можна не пишатися. Наступна героїня рубрики – студентка філологічного факультету, спеціальність 014 Англійська мова та література Дана Герасіна.

Усвідомлюючи важливість участі студентів у позааудиторній роботі, на факультеті та кафедрі постійно закликають здобувачів розширювати та поглиблювати свої знання, уміння та навички за допомогою вебінарів, семінарів та конкурсів національного та міжнародного рівнів. Саме на одному із таких заходів, V Міжнародному студентському конкурсі «Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу» у рамках лінгвокультурного проекту «Міжкультурна комунікація і перекладознавство: точки дотику та перспективи розвитку» Університет Григорія Сковороди в Переяславі гідно представила саме Дана Герасіна. Конкурс відбувся ще рік тому – у березні 2021 р. на базі кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П.  Драгоманова. Переможців визначали у чотирьох номінаціях: кращий переклад англійського поетичного твору українською; кращий переклад українського музичного хіта англійською; кращий переклад англійського музичного хіта українською та кращий переклад українського поетичного твору англійською.

Про рівень конкуренції свідчить той факт, що у ньому прийняли участь 117 студентів, які представляли 22 закладів вищої освіти не лише з України, а й Великобританії, Німеччини та Польщі.

Наставником студентки у підготовці до конкурсу виступила доцент Світлана Танана, проте успіх Дани – це результат злагодженої командної роботи й заслуга багатьох інших викладачів факультету: доцентів Олександра Швеця, Наталії Сердюк, Наталії Юрійчук та старшого викладача Валерія Савчука.

Дана Герасіна взяла участь у третій номінації – перекладі українською англомовного хіта «Фотографія» (Photograph) Ed Sheeran. І саме цей вид перекладацької діяльності відрізняється тим, що вимагає досконалого володіння тонкощами сучасного англійського поетичного тесту, але й уміння передати тонку матерію пісні та максимально використати мовні засоби української мови, знайти чи то навіть створити нові поетичні образи, нові семантичні зв’язки між мовними одиницями.

Тішить, що такі амбітні завдання ставить перед собою та успішно розв’язує здобувачка Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Пропонуємо вам порівняти оригінал та переклад: у два стовпчики наступні шматки тексту – англ і укр.

Photograph

Loving can hurt, loving can hurt sometimes

But it`s only thing that I know

When it gets hard, you know it can get hard sometimes